כיסאות תיאטרון וקולנוע

cinema-hermitage-fontainebleau_sm

אולמות קולנוע ומרכזי תרבות צריכים כיסאות לאולמות על מנת שהקהל יוכל לשבת בנוחות. מדובר בהשקעה גדולה ויש לקבל את ההחלטות בצורה שקולה ומתוכננת היטב. אך מהיכן מתחילים? בחירת כיסאות לאולם קולנוע היא פשוט אומנות והיא כוללת כמה נקודות מרכזיות שיש לקחת בחשבון. לפני שאתם מקבלים החלטה מומלץ להיות מודעים לנקודות הבאות:

  1. שיקול של גודל החלל - לא ניתן לבחור כיסא לאולם מבלי לשקול את גודל החלל. הכיסאות שונים אחד מהשני לא רק בעיצוב וצבע אלא גם בממדים שלהם.
    יש לשקול את גודל האולם וגם את המבנה שלו ולראות איזה כיסאות משתלבים הכי טוב מבחינת הכמות וגודל החלל.

  2. מרווחים אידאליים בין הכיסאות - כאשר בוחרים כיסאות לאולמות חייבים לשקול את המרווחים בין הכיסאות. ישנם סטנדרטים מקובלים בתחום אך תמיד עומדת בפניכם האפשרות לשחק בכמה סנטימטרים לפה ולשם. יש כאן שיקולים כלכליים מורכבים וגם שיקולים של אופי המקום. מבחינה כלכלית ככל שתצופפו יותר את המקום כך תצטרכו להשקיע ביותר כיסאות. אך מצד שני כך תוכלו להכניס קהל גדול יותר לאולם ולהגדיל את ההכנסות של המקום. אבל כמובן שחשוב לכם האופי של המקום, לא תרצו מקום שכל האורחים יתלוננו על הצפיפות שבו.
  1. שיקול של רמת האיכות והחוויה - כיסאות קולנוע מגיעים באיכויות שונות ולכל אחת דרגת הנוחות שלו. יש כיסאות שניתן להשעינם לאחור ויש כיסאות סטטיים, יש כיסאות עם מקום לכוס שתייה ויש כיסאות לאולם ללא מקום לכוס שתייה; כל כסא קולנוע עשוי מחומר אחר היוצר תחושה אחרת. כאשר אתם מחפשים כיסא לאולם עליכם להתאים אותו לאופי של המקום, האם זה מקום יוקרתי ששם דגש על עומק החוויה או ששיקולים אלו הם משניים.

  2. תקציב - כיסאות קולנוע וכיסאות לאולם מגיעים ברמות מחיר שונות בהתאם לחומרים ובהתאם לאיכויות. התקציב הוא שיקול חשוב בכל פרויקט ועליכם לבדוק את האפשרויות בהתאם לתקציב שלכם.

  3. התאמה עיצובית - כאשר בוחרים כיסא לאולם חייבים להתאים אותו לאופי העיצובי של המקום, הן מבחינת האווירה והן מבחינת התאמת הצבעים. מומלץ להיעזר במעצבי פנים על מנת לבחור את טון הצבע המתאים למקום ואת הסגנון העיצוב של כיסאות קולנוע.

  4. עמידות - כיסאות לאולמות, בין אם אלו כיסאות לאולם הרצאות או כיסאות קולנוע, תמיד חשופים לבלאי רב. אנשים רבים משתמשים בהם מידי יום ולפעמים מכניסים פנימה מזון ושתייה אשר עלולים ללכלך את הכיסאות. אחד השיקולים בבחירת כסא קולנוע הוא העמידות של הכיסאות והיכולות לנקות אותם בקלות. כיסאות קולנוע עמידים יחזיקו מעמד שנים רבות ובהחלט שווה להשקיע קצת יותר אם אתם יודעים אלו כיסאות עמידים יותר.